Kreipkites dėl darbo pasiulymo ir mes su Jumis susisieksime.
Užpildę užklausą, pateikite trumpą aprašymą apie darbo poziciją.
Įvertinsime užklausą ir pateiksime tinkamiausią darbo pasiūlymą.

Darbas Vokietijoje

Turbūt kiekvienas, bent kartą gyvenime, esame susimąstęs apie ateitį svetur ar bent apie darbą užsienyje. Gana dažnai žmogų gąsdina kalbos, kultūros ir ilgesio gimtajai šaliai barjeras. Todėl ne kiekvienas drįsta palikti šeimą, artimuosius, draugus ir į lagaminą, svarbiausius daiktus susikrovęs išvykti, bet retas, kuris išvyko, grįžta atgal. Vienos dažniausių priežasčių, kurių paskatinti išvykstame yra geras pragyvenimo lygis, plati darbo pasiūla, perspektyvios karjeros galimybės ir konkurencingas atlygis už darbą. Pastebima tendencija, kad dėl plačiai išvystytos ekonomikos eilę metų Vokietija išlieka viena populiariausių šalių Europoje darbo emigrantų tarpe. Prieš pradedant ieškoti darbo, visuomet yra labai naudinga iš išmintinga pagalvoti apie tai, su kuo susidursite įsidarbindami ir apsigyvendami Vokietijoje. Atsakydami į dažniausiai užduodamus klausimus, apie tai, kas reikalinga darbinantis, padėsime tinkamai pasiruošti išvykimui ir išvengti nesklandumų ateityje.

Darbų skelbimai Vokietijoje

Nors neretai, norint įsidarbinti užsienyje, kyla sunkumų leidimui dirbti gauti, ypač jei šalis, iš kurios vykstama ar išvykstama nėra Europos sąjungos narė, itin pravartu žinoti, kad europiečiams, norintiems dirbti Vokietijoje leidimo nereikia. Laisvo asmenų judėjimo Europos Sąjungoje įstatymas užtikrina teisę, jos piliečiams, ieškoti darbo visose Europos šalyse narėse.

Siūlo darbą Vokietijoje

Norint įsidarbinti leidimas gyventi nėra būtinas, darbo sutartį pasirašyti galite net lankydamasis šalyje kaip turistas, tačiau norint dirbti ilgiau leidžiama turistui ir Vokietijoje gyventi leidimas yra būtinas. Vėl gi, sunerimti nėra ko, nes įprastai visi, įsidarbinę pagal darbo sutartį, gana nesudėtingai leidimą gauna. Norint gauti leidimą gyventi migracijos tarnybai reikia pateikti pažymą iš darbdavio, patvirtinančią darbuotojo statusą bei leidimą dirbti. Pateikus visus, reikalingus dokumentus, leidimo gyventi suteikimas neužtrunka arba procedūrai užsitęsus, migracijos tarnyba išduoda dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo pateikė dokumentus leidimui gyventi Vokietijoje gauti, kurie nurodytą laiką, atstoja leidimo gyventi teisę. Vokietijoje leidimas gyventi išduodamas tam tikram laikotarpiui, neretai pagal darbo sutarties trukmę. Vėliau, leidimas gyventi gali būti pratęstas arba kreipiantis suteiktas nuolatinis leidimas gyventi.

Darbų pasiūlymai Vokietija

Kiti, itin svarbūs dokumentai, reikalingi norint dirbti Vokietijoje, yra mokesčių mokėtojo ir privalomojo sveikatos draudimo kortelės. Kiekvienas, dirbantis Vokietijoje, privalo būti darbdavio apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu, gauti draudimo numerį ir senatvės pensijų fondo valdytojo socialinės apsaugos bei mokesčio mokėtojo kortele. Darbinantis pirmą kartą itin pravartu įsitikinkite, ar darbdavys Vokietijoje yra pranešęs apie Jūsų įdarbinimą ir socialines garantijas administracijai, ar tvarkingai moka atitinkamas įmokas. Socialinės įmokas moka darbdaviai ir dirbantieji santykiu 50:50. Valstybei mokamus mokesčius moka darbdavys, o dirbantysis metų gale teikia pajamų deklaraciją. Ją pateikus, atitinkamai nuo gaunamų pajamų dydžio per visus metus, mokamo atlyginimo už darbą, dirbamų dienų skaičiaus, šeimyninės padėties ir kitų aspektų turi būti sumokama trūkstama mokesčių dalis arba grąžinama permoka.

Ką vykstant ieškoti darbo ar dirbti į Vokietiją su savimi svarbu turėti?

Nuolat pabrėžiame, kad vienas iš pagrindinių dalykų, kuriuo reikia iš anksto pasirūpinti vykstant tiek dirbti, tiek gyventi svetur – būstas. Vokietijoje pragyvenimo lygis yra itin aukštas, nenuostabu, kad ir už būsto nuomą galima pakloti ženklią sumą. Vidutinė vieno kambario buto nuomos kaina Vokietijoje, Berlyne siekia apie 900 eurų, o namo 2500 eurų. Ieškant būsto nuomai itin pravartu peržiūrėti Immo Scout24 ar Immo welt tinklalapiuose skelbiamus skelbimus arba Facebook grupių įrašus. Jei planuojate vykti dirbti per įdarbinimo agentūrą, pasidomėkite, neretai jos teikia ir apgyvendinimo paslaugą. Šis variantas itin palankus siekiantiems sutaupyti, nes agentūros siūlo įvairias apgyvendinimo galimybes: namo dalies, buto, kambario nuomą ar net galimybę kambarį dalintis keliese. Kambario nuoma keliese, vidutiniškai, mėnesiui, vienam asmeniui siekia apie 400 eurų.

Taip pat, pasiskaičiuokite ir pasiruoškite santaupų pragyventi bent vieną mėnesį į priekį, ypač jei išvykdami darbo dar neturite, o tik ruošiatės ieškoti atvykę. Pravartu pasidomėti būtiniausių prekių kainomis, transporto išlaidomis. Vidutiniškai vieno mėnesio atlyginimas Vokietijoje siekia apie 2500 eurų, tiek santaupų pragyventi mėnesį turėtų pakakti.

Atsidaryti banko sąskaitą Vokietijoje neturint gyvenamosios vietos gana sudėtinga, tačiau išsinuomojus būstą, rekomenduojama pabandyti. Darbdaviai yra labiau linkę pasikliauti ir užmokestį už darbą išmokyti į nacionalinio banko sąskaitą. Visgi, jei banko sąskaitą Vokietijoje atsidaryti sudėtinga, ją turėkite bent tarptautiniame Revolut, Wise ar kitame banke.

Kur ieškoti darbo Vokietijoje?

Nors Lietuvoje ieškoti darbo socialiniuose tinkluose nėra itin populiaru, rekomenduojame šios galimybės neatmesti. Pastebima tendencija, kad Europoje darbuotojai vis dažniau darbą suranda per LinkedIn platformą. Taip pat, itin pravartu pasidomėti Vokietijoje veikiančiomis lietuvių bendruomenėmis, kurios darbo skelbimais gana dažnai noriai su savo tautiečiais dalijasi. Ieškant darbo Vokietijoje itin pravartu peržiūrėti www.jobs.meinestadt.de, www.jobs.univillage.de ar www.backinjob.de tinklalapiuose skelbiamus darbo pasiūlymus. Itin populiaru pasirinkimu ieškant darbo tampa darbo paieška per įdarbinimo agentūrą. Įprastai jos ne tik suranda darbą, bet ir padeda paruošti visus reikalingus dokumentus darbinantis.

Į ką atkreipti dėmesį vykstant dirbti per privačią įdarbinimo agentūrą?

Vykstant dirbti į Vokietiją per įdarbinimo agentūrą rekomenduojame pasidomėti ja, jos veikla iš anksto. Atidžiai išanalizuokite atsiliepimus, skundus apie įmonę, jei yra galimybė, susisiekite su tais, kurie tarpininkavimo įdarbinant paslaugą iš šios agentūros įsigijo. Daug dėmesio skirkite paslaugų teikimo, darbo sutarties analizei. Atkreipkite dėmesį ar yra nurodytas įdarbinimo terminas, ką įsipareigoja paslaugų teikėjas, darbdavys. Tik gerai išanalizavę sutartį, pasirašykite.

Kokius dokumentus su savimi reikia turėti vykstant dirbti?

Svarbu turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę, kuri galiotų ne trumpiau nei pusę metų po išvykimo. Jei turite tiek pasą, tiek asmens tapatybės kortelę – vieną dokumentą rekomenduotina palikti namie, kad pametus ar įvykus vagystei artimieji galėtų greitai išsiųsti.

Stengdamiesi surasti svajonių darbą, tinkamai pasiruoškite – gyvenimo aprašymą pasirenkite anglų, o dar geriau – vokiečių kalba.

Neužmirškite pasiimti turimą išsilavinimą pagrindžiančių dokumentų su vertimu į vokiečių kalbą.

Taip pat, pravartu į vokiečių kalbą išsiversti santuokos liudijimo kopiją, vaikų gimimo liudijimą ir kopijas patvirtinti pas notarą.

Užsakykite ir su savimi turėkite teistumo (neteistumo) pažymą.

Pasigaminkite Europos sveikatos draudimo kortelę, ją išduoda teritorinės ligonių kasos arba apsidrauskite patys sveikatos draudimo įmonėse.

Užimtumo tarnyboje išsiimkite U1 formą, patvirtinančią nedarbo draudimą ir darbo stažą Lietuvoje. Jei gaunate nedarbo draudimo išmoką Lietuvoje ir norite toliau ją gauti ieškodamas darbo Vokietijoje, paprašykite – U2 formos.

Pastebime, kad iš Vokietijoje likę gyventi lietuviai džiaugiasi geresniu pragyvenimo lygiu, o iš jos grįžę – santaupomis. Vokietija tampa vis dažnesniu pasirinkimu išvykti dirbti ir užsidirbti dėl gerai išvystytos ekonomikos, pramonės, švietimo, sveikatos ir susisiekimo sistemos. Vėlgi, nesvarbu koks viliojantis darbo pasiūlymas Vokietijoje lauktų, rekomenduotina, iš anksto pasidomėti apie pačią šalį, jos įstatymus, mokestinę sistemą. Prieš išvykdami atidžiai išanalizuokite dažniausiai užduodamus klausimus, atsakingai pasiruoškite, tam, kad darbo ir gyvenimo pradžia Vokietijoje būtų maloni bei sklandi. Būtent tokios – Jums ir linkime!

Kiti panašūs straipsniai: Darbas Anglijoje, Darbas Islandijoje, Darbas Danijoje, Darbas Norvegijoje, Darbas Olandijoje, Darbas Švedijoje, Darbas Airijoje, Darbas Belgijoje, Darbas Ispanijoje, Darbas Italijoje, Darbas JAV, Darbas Kanadoje, Darbas Suomijoje.

siulo darba vokietijoje be tarpininku siulo darba vokietijoje be tarpininku
trumpalaikiai darbo pasiulymai vokietijoje trumpalaikiai darbo pasiulymai vokietijoje
siūlome darbą vokietija siūlome darbą vokietija
siūlo darbą vokietijoje siūlo darbą vokietijoje
siulau darba vokietija siulau darba vokietija
siulo darba vokietijoje siulo darba vokietijoje
reikalingi darbuotojai vokietijoje reikalingi darbuotojai vokietijoje
nekvalifikuotas darbas be kalbos vokietijoje nekvalifikuotas darbas be kalbos vokietijoje
naujausi darbo skelbimai vokietijoje naujausi darbo skelbimai vokietijoje
info idarbinimas vokietijoje info idarbinimas vokietijoje
darbas vokietijoje darba siulo darbas vokietijoje darba siulo
darbo pasiulymai be patirties vokietijoje darbo pasiulymai be patirties vokietijoje
darbas vokietijoje uzsienyje darbas vokietijoje uzsienyje
darbo paieska su apgyvendinimu vokietijoje darbo paieska su apgyvendinimu vokietijoje
darbo pasiulymai vokietijoje darbo pasiulymai vokietijoje
darbu pasiulymai vokietija darbu pasiulymai vokietija
darbo pasiulymai vokietija darbo pasiulymai vokietija
iesko darbo moterims ir vyrams vokietija iesko darbo moterims ir vyrams vokietija
darbu skelbimai vokietijoje darbu skelbimai vokietijoje
naujausi darbo pasiūlymai vokietija naujausi darbo pasiūlymai vokietija
darbas vokietijoje poroms vasara darbas vokietijoje poroms vasara
darbai vokietija be patirties siulau ieskau darbai vokietija be patirties siulau ieskau
darbas uzsienyje su anglu kalba vokietijoje darbas uzsienyje su anglu kalba vokietijoje
darbas uzsienyje su apmokama kelione vokietija darbas uzsienyje su apmokama kelione vokietija
atsiliepimai kalba darbas lietuviams vokietijoje atsiliepimai kalba darbas lietuviams vokietijoje
darbai idarbinimas uzsienyje vokietija darbai idarbinimas uzsienyje vokietija
SIULAUDARBA.LT_LOGO_.png

SIULAUDARBA.LT

Susisiekite

Skip to content