Kreipkites dėl darbo pasiulymo ir mes su Jumis susisieksime.
Užpildę užklausą, pateikite trumpą aprašymą apie darbo poziciją.
Įvertinsime užklausą ir pateiksime tinkamiausią darbo pasiūlymą.

Darbas Švedijoje

Švedija, oficialiai Švedijos Karalystė, žemėlapyje jaukiai įsitaisiusi tarp Suomijos ir Norvegijos, beveik pačiame Skandinavijos viduryje. Pagal plotą ji yra trečia didžiausių šalių Europos Sąjungoje, tačiau joje gyvena ne tiek ir daug gyventojų, lyginant su kitomis panašaus ploto valstybėmis. Galbūt dėl šios, o galbūt dėl kiek kitokių priežasčių Švedijoje vis trūksta dirbančiųjų, todėl tai itin palanki kryptis ieškantiems darbo užsienyje. Nors šalyje žemės ūkis nėra itin didelis, jis pagamina tik apie 2 % BVP ir šiame sektoriuje darbų nėra daug, nereikėtų nusiminti, mat čia itin stipriai išvystyta pramonė. Apie 90 % visos pramonės produkcijos Švedija pasigamina pati, ir maždaug tiek pat prekių eksportuoja.

Darbas nekvalifikuotiems specialistams Švedijoje

Švedijoje galima rasti daug darbų, kuriems nereikalingas joks išsilavinimas ar specifinės tos srities žinios, pasiūlymų. Daugiausiai kvalifikacijos nereikalaujančių darbų siūloma pramonės sektoriuje, tačiau galima rasti ir žemės ūkio ar kitose srityse.

·         Sezoninis darbas žemės ūkio srityje. Ko gero, vienas iš pagrindinių siūlomų sezoninių darbų – medelių sodinimas, eglučių kirtimas ir jų ruošimas prieš didžiąsias metų šventes. Toks darbas nereikalauja jokio išsilavinimo, darbuotojai yra apmokomi. Šioje pozicijoje itin vertinamas darbo spartumas ir atsakingumas. Be to, dirbant šį darbą jums gali net neprireikti Švedų kalbos, o jei mokate angliškai – galite tik pasidžiaugti, mat beveik visi šios šalies gyventojai kuo puikiausiai supranta ją, nes anglų kalbos mokosi nuo pat mažumės. Kitas dažnai siūlomas sezoninis darbas žemės ūkio srityje – braškių auginimas, priežiūra ar skynimas. Paprastai tai itin trumpas ir intensyvus darbas, tačiau puikiai apmokamas.

·         Sezoninis ir pastovus darbas statybų sektoriuje. Švedijos Karalystėje nekvalifikuoti specialistai gali rasti darbo ir statybų sektoriuje. Tiesa, tai bus pagalbinių ar kitų, nereikalaujančių specifinių žinių pareigos. Be to, šis darbas gali būti tiek sezoninis, tiek pastovus. Tokiam darbui gali prireikti tiek fizinės, tiek psichologinės ištvermės, mat kartais užduotys gali būti išties nelengvos. Tiesa, čia jau jums gali praversti švedų ar bent jau anglų kalba, nors galite rasti ir pozicijų, kur jų jums visiškai nereikės.

·         Valytojų, tvarkytojų, indų plovėjų, kambarinių, sargų darbai Švedijoje. Neturintiems kvalifikacijos arba norintiems dirbti nekvalifikuotą darbą visuomet duris atvers darbdaviai, siūlantys nesudėtingas, bet ištvermės reikalaujančias pozicijas. Lyginant su daugeliu kitų šalių, už tokio pobūdžio darbus galima gauti išties padorų atlyginimą. Valytojų ar tvarkytojų ieško tiek įmonės, tiek privatūs žmonės, todėl rasti tokio tipo darbą nebus itin sudėtinga. Švedijoje nemažai maitinimo įstaigų, todėl dažnai ieškoma ne tik aptarnaujančio personalo, bet ir valytojų ar indų plovėjų. Be to, didelė valytojų, kambarinių ar net indų plovėjų darbų pasiūla ir apgyvendinimo įstaigose. Nenustebinsime ir tuo, kad Švedijoje nemaža sargų, apsauginių darbų pasiūla įvairiose įmonėse, fabrikuose, baruose, viešbučiuose ir panašiose įstaigose. Paprastai tokių darbų yra apmokoma ir jie nereikalauja labai daug specifinių žinių.

·         Darbas fabrikuose. Kaip jau minėjome, didžiausia darbų pasiūla egzistuoja pramonės sektoriuje. Dirbant fabrikuose jums gali neprireikti nei išsilavinimo, nei specifinių žinių ar net kalbos. Tokie darbai yra gan mechaniški, spartūs ir nereikalaujantys didelių pastangų. Darbai fabrikuose dažniausiai būna pamaininiai, tad juos galėsite puikiai derinti su kita veikla.

Kvalifikacijos reikalaujantys darbai Švedijoje

Švedijoje nemaža ne tik nekvalifikuoto, bet ir kvalifikuoto darbo pasiūla. Tiesa, daugumai kvalifikuotų specialistų gali prireikti švedų ar bent jau anglų kalbos. Tokie darbai paprastai reikalauja daugiau žinių, tačiau juos dirbant galima tikėtis didesnio atlyginimo. Trumpai aptarkime populiariausius kvalifikuotus darbus.

·         Darbas šaltkalviams, suvirintojams. Švedijoje didelė šaltkalvių, suvirintojų paklausa. Šie darbai reikalauja specifinių žinių, todėl ieškoma jau žinias turinčių specialistų. Objektai būna labai įvairūs, tiek apdirbami vietoje, tiek paslaugų teikimo vietoje.

·         Mechanikai. Švedijos karalystėje itin daug mechaniko darbo pozicijų. Besidarbinantieji čia turi išmanyti darbo subtilybes, nebijoti kartais ir sunkaus, varginančio darbo. Mechanikai reikalingi tiek įvairiems automobiliams, sunkvežimiams, tiek kitokioms technikoms remontuoti.

·         Traktorininkai, vairuotojai ir kurjeriai taip pat gali tikėtis darbo Švedijoje. Dažnai ūkiuose reikalingi žmonės, galintys vairuoti ir dirbti su įvairiais traktoriais tiek sezoniniam, tiek pastoviam darbui. Darbo vis atsiranda ir sunkvežimių vairuotojams. Tokie specialistai reikalingi tiek tolimiesiems reisams, tiek vietiniams šalies teritorijoje. Vairuotojai reikalingi ir žmonių pavėžėjimui autobusais, troleibusais, automobiliais ar kitomis transporto priemonėmis. Be to, Švedijoje nuolat stinga kurjerių. Reikėtų nepamiršti tik vieno – kiekvienas vairuotojas turi turėti atitinkamos kategorijos teises.

·         Statybininkai. Kvalifikuoti statybų sektoriaus specialistai taip pat visuomet laukiami Švedijoje. Tiek sezoniniam, tiek nuolatiniam darbui reikalingi statybininkai, tinkuotojai, dažytojai, plytelių klojėjai, apdailos darbus vykdantys specialistai. Galima rasti tiek specialisto, tiek viršininko pareigų. Tokie darbai nereikalauja idealiai mokėti švedų ar anglų kalbą, bet, visgi, pageidautina, kad galėtumėte susikalbėti. Be to, šis darbas gali pareikalauti ne tik žinių, bet ir didesnės fizinės ištvermės.

Kur ieškoti darbo Švedijoje ir kokio galima tikėtis atlyginimo

Norėdami susirasti darbą Švedijoje tai galite padaryti keliais būdais. Populiariausiu įvardintume paieškas interneto platybėse. Darbo skelbimai internete skelbiami įvairiose, tiek lietuviškose, tiek švediškose svetainėse. Ne ką mažiau populiarus būdas susirasti darbą – kreiptis į įdarbinimo agentūrą. Nors jiems gali tekti susimokėti už darbo paieškas, jums nereikės rūpintis ir būsite tikri, kad galiausiai turėsite norimo pobūdžio darbą. Neretai įdarbinimo agentūros padeda susitvarkyti visus reikiamus dokumentus ar net susirasti laikiną ar nuolatinį būstą. Dar vienas agentūrų pliusas – garantijos. Kai kurie ieškantys darbo užsienyje kreipiasi į draugus, pažįstamus ir prašo jų rekomendacijos. Tai taip pat gali būti puikus būdas susirasti tinkamą darbą, ypač jei jūsų draugai jau yra ten dirbę. Ko gero, mažiausiai populiarus būdas paieškoms – skelbimų laikraščiuose peržiūra. Pasitaiko atvejų, kai darbo pasiūlymus Švedijoje publikuoja ir lietuviški laikraščiai. Jei mokate švedų kalbą, galite pasižvalgyti ir po jų spaudą.

Švedijoje, kaip ir visur, atlyginimo dydis priklauso nuo užimamų pareigų. Visgi, 2022 metų duomenimis, vidutinis atlyginimas čia siekia 19 000 kronų, tai yra beveik 2 000 eurų. Įdomu tai, kad nors Švedijoje egzistuoja minimalus darbo užmokestis, kuris siekia 1 300 eurų atskaičius mokesčius, jo mokėti niekas nedrįsta – čia net valytoja uždirba kur kas gausiau.

Mokesčiai Švedijoje – kaip juose nepasiklysti ir nenusilaužti kojos?

Gera žinia ta, kad lietuviams, kaip ir kitiems ES, EEE ir Šveicarijos piliečiams norint gyventi ir dirbti Švedijoje nereikia jokio leidimo, o darbo ir uždarbio teisės lygiai tokios pat, kaip ir vietos gyventojų. Kaip ir Lietuvoje, taip ir Švedijoje darbo savaitė trunka 40 valandų. Apmokamos atostogos per metus suteikiamos penkioms savaitėms. Ilgiau nei 6 mėn. Švedijos Karalystėje dirbantys asmenys privalo mokėti pajamų mokestį, į kurį įtraukiamos ir socialinio drausimo įmokos. Pajamų mokestis mokamas vietos savivaldybėms, o jo dydis priklausomai nuo savivaldybės ir pajamų, svyruoja nuo 28 iki 38 proc. Jei darbuotojai uždirba daugiau nei 328 600 SEK per metus (apie 29 000 eur.), privalo mokėti papildomą valstybinį pajamų mokestį, siekiantį 20 proc. nuo viršijančios sumos. 25 proc. apmokestinamos pajamos, viršijančios 488 600 SEK per metus (apie 43 500 eur.). Jei Švedijoje dirbate mažiau, nei 6 mėn., jums mokėti tereiks 25 proc. pajamų mokestį (SINK).

Kiti panašūs straipsniai: Darbas Vokietijoje, Darbas Danijoje, Darbas Islandijoje, Darbas Olandijoje, Darbas Norvegijoje, Darbas Anglijoje

iesko darbo moterims ir vyrams svedija iesko darbo moterims ir vyrams svedija
trumpalaikiai darbo pasiulymai svedijoje trumpalaikiai darbo pasiulymai svedijoje
siūlome darbą svedija siūlome darbą svedija
siūlo darbą svedijoje siūlo darbą svedijoje
siulo darba svedijoje be tarpininku siulo darba svedijoje be tarpininku
siulo darba svedijoje siulo darba svedijoje
reikalingi darbuotojai svedijoje reikalingi darbuotojai svedijoje
siulau darba svedija siulau darba svedija
nekvalifikuotas darbas be kalbos svedijoje nekvalifikuotas darbas be kalbos svedijoje
naujausi darbo skelbimai svedijoje naujausi darbo skelbimai svedijoje
naujausi darbo pasiūlymai svedijoje naujausi darbo pasiūlymai svedijoje
info idarbinimas svedijoje info idarbinimas svedijoje
darbu skelbimai svedijoje darbu skelbimai svedijoje
darbu pasiulymai svedija darbu pasiulymai svedija
darbo pasiulymai be patirties svedijoje darbo pasiulymai be patirties svedijoje
darbo pasiulymai svedijoje darbo pasiulymai svedijoje
darbo pasiulymai svedija darbo pasiulymai svedija
darbas uzsienyje svedijoje su apmokama kelione darbas uzsienyje svedijoje su apmokama kelione
darbo paieska su apgyvendinimu svedijoje darbo paieska su apgyvendinimu svedijoje
darbas svedijoje uzsienyje darbas svedijoje uzsienyje
darbas uzsienyje su anglu kalba svedija darbas uzsienyje su anglu kalba svedija
darbas svedijoje poroms vasara darbas svedijoje poroms vasara
darbas svedijoje darba siulo darbas svedijoje darba siulo
darbai svedija be patirties siulau ieskau darbai svedija be patirties siulau ieskau
atsiliepimai kalba darbas lietuviams svedijoje atsiliepimai kalba darbas lietuviams svedijoje
darbai idarbinimas uzsienyje svedija darbai idarbinimas uzsienyje svedija
SIULAUDARBA.LT_LOGO_.png

SIULAUDARBA.LT

Susisiekite

Skip to content