Kreipkites dėl darbo pasiulymo ir mes su Jumis susisieksime.
Užpildę užklausą, pateikite trumpą aprašymą apie darbo poziciją.
Įvertinsime užklausą ir pateiksime tinkamiausią darbo pasiūlymą.

Darbas Olandijoje

Dažnas išgirdęs Olandijos pavadinimą pirmiausiai jį susieja su olandiškais sūriais ar tulpių plantacijomis. Ir ne be reikalo – Nyderlandų karalystė išties garsėja savo unikalių sūrių ir įvairių tulpių pasiūla. Sūrių populiarumą Olandijoje yra šmaikščiai pristatęs teisininkas, politikas Jean‘as Anthelme Brillat-Savarin‘as – „Desertas be sūrio, tai tartum gražuolė be akių“. Be to, Olandija dar žymi gerai apmokamų darbų pasiūla. Ko gero, jau esate girdėję, kad lietuviai dažnai renkasi šią kryptį darbui užsienyje. Čia labai populiarūs sezoniniai darbai, kaip, pavyzdžiui, tų pačių tulpių sodinimas, skynimas ar sūrių apdirbimas fabrikuose. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie gi siūlomi sezoniniai ir ilgalaikiai darbai neturintiems ar turintiems kvalifikaciją specialistams. Be to, trumpai aptarsime, kur galima rasti geriausių darbų pasiūlymus ir kokie jūsų gali laukti mokesčiai dirbant ir gyvenant svečioje šalyje.

Darbų skelbimai Olandijoje

Gėlių ūkiai, sūrių ir saldainių fabrikai, pienininkystės ūkiai – vietos, kur dažniausiai įsidarbina sezoninio darbo ieškantys lietuviai. Faktas, kad olandai suvartoja daugiausiai visame pasaulyje saldymedžio saldainių, ko gero, sufleruoja, kad pirmiausiai juos reikia pagaminti. 32 kg. per metus – vidutiniškai maždaug tiek jų suvalgo vienas olandas. Nenuostabu, kad saldainių fabrikai ieško papildomų rankų saldumynų gamybai užtikrinti. Garsieji jau minėti olandiški sūriai nebus gaminami, jei šalis neturės pakankamai pienininkystę vykdančių ūkių. Tad ir čia reikalinga papildoma pagalba ne tik išgaunant pieną, bet ir ruošiant pašarus, šeriant gyvulius ir kitaip gelbstint ūkiuose. Ko gero, populiariausiu sezoniniu darbu, visgi, išlieka darbas gėlių ūkiuose. Čia darbai prasideda dar rudenį, kuomet sodinamas kitų metų derlius. Dirvą reikia tinkamai paruošti, galbūt patręšti, ir tik tada sodinti. Išaušus pavasariui reikia stebėti augalų būklę, kenkėjų ar ligų užuomazgas, purkšti nuo nepageidaujamų kenkėjų, piktžolių, skatinti žydėjimą trąšomis, na, o vėliau ir padėti nuimti derlių, jį rūšiuoti, pakuoti ir paruošti eksportui. Darbų išties daug, tad ir laisvų darbo vietų tūkstančiai. Sezoniniai darbai siūlomi visiems be išimties, ir visai nesvarbu, ar mokate olandų kalbą, ar esate kokios nors srities specialistas, norintis pabėgti nuo įprastų darbų ar studentas, trokštantis užsidirbti dar vienai sesijai.

Siūlo darbą Olandijoje

Saldainių ar sūrių fabrikuose laukiami ne tik pasiryžę savo jėgas išbandyti vienam sezonui, tačiau ir tie, kurie nori įsidarbinti ilgesniam laikui. Ilgesniam laikui darbintis kviečia ne tik maisto, bet ir kitų pramonės šakų atstovai – tekstilės, baldų, įvairių detalių gamyba, pakavimas ar ruošimas eksportui. Be to, nemažai siūloma ir darbų pilnu etatu įvairiuose ūkiuose, statybose, kurie nereikalauja specifinių žinių. Tai gali būti pienininkystės ūkyje siūlomi melžėjų, šėrėjų, statybose – pagalbininkų, glaistytojų ar dažytojų darbai. Paprastai tokiems darbams neprireiks ir olandų kalbos – su kolegomis ar darbdaviais susikalbėsite ir vokiečių ar anglų kalbomis, kai kur – rusų. Žinoma, kiek pramokę kalbos galėsite žvalgytis ir po taip pat plataus aptarnavimo sektoriaus darbus – pardavėjų, padavėjų, barmenų ar administratorių. Nors Olandija pripažinti draugiškiausia dviračiams šalimi, o pačių dviračių šalyje, sakoma, kad suskaičiuojama daugiau nei žmonių, pavėžėjų paslaugos čia taip pat aktualios. Tiesa, tokių darbų galite rasti ir Lietuvoje, tačiau Olandijoje galite tikėtis gerokai didesnio atlygio už jūsų darbą. Darbai sandėliuose ar fabrikuose paprastai greitai išmokstami, o juos dirbti nėra sunku, tad puikiai tinkami ir vyrams ir moterims, ir jauniems ir vyresniems žmonėms.

Darbų pasiūlymai Olandija

Sakoma, kad Olandija – viena laimingiausių šalių pasaulyje. Žemas bedarbystės lygis, vienas aukščiausių Europoje minimalaus atlyginimo dydis, nuolat besišypsantys draugiški žmonės – priežastys, kurios skatina čia dirbti ir kvalifikuotus darbininkus. Čia ypač laukiami statybų sektoriaus meistrai, elektrikai, suvirintojai, automechanikai, staliai, baldžiai, sunkvežimių vairuotojai ar kiti su logistika susiję darbuotojai. Siūlomos patrauklios darbo sąlygos ir itin motyvuojantis atlyginimas. Olandai itin vertina darbščius, atsakingus ir norinčius tobulėti darbuotojus. Tad jei daug dirbsite ir rodysite norą mokytis ir augti savo srityje, gali būti, kad tai pastebėjęs darbdavys įvertins jūsų norus ir padės sėkmingai kilti karjeros laiptais. Ir geriausia tai, kad dauguma Olandijos žmonių puikiai kalba anglų kalba, tad jei mokate angliškai ir jūs – jums gali net neprireikti olandų kalbos.

Apie atlyginimą

Kaip žinia, Olandijos valiuta – euras, tad skaičiuojant atlygį jums nereikės ieškoti valiutų kursų ar jų konvertuoti. Taip pat daug paprasčiau orientuotis prekių ar paslaugų kainose. Dar viena gera žinia – vykstantiems į Nyderlandų karalystę nereikalinga viza. Kaip ir daugelyje šalių, Olandijoje dirbama 5 dienas per savaitę po 8 val. Sandėliai ir fabrikai paprastai dirba 7 dienas per savaitę, tad čia dažniausiai siūlomas darbas slankiojo grafiko būdu. Nors minėtos vietos dirba visą parą, viena pamaina trunka 8 valandas. Žinoma, galite rinktis dirbti papildomai savaitgaliais ar pasibaigus darbo valandoms – už viršvalandžius darbdaviai mielai apmoka. Atlygis už darbą Olandijoje dažnai priklauso nuo darbuotojo amžiaus. Remiantis 2022-ųjų metų duomenimis, 18-20 metų jaunuoliai gali tikėtis 6,40-11,71 eur. / val., tuo tarpu 21-erių – 7,74-11,71 eurų per valandą, o štai 22 m. ir vyresni nuo 9,20 iki 12 eurų per valandą. Tai tėra tik orientaciniai valandinio darbo užmokesčio dydžiai – kiekvienas darbdavys gali jums siūlyti savo sąlygas ir įkainius, kurie priklausys nuo darbo pobūdžio, kompetencijų, ar kitų sutarimų.

Kur ieškoti darbo skelbimų

Nors visuose Nyderlanduose gyvena daugiau nei 17 mln. žmonių, darbo vietų užteks visiems norintiems. Darbą Olandijoje galite susirasit keliais būdais. Tarp populiariausių vis dar išlieka įvairios įdarbinimo agentūros. Kartais už jų suteiktas paslaugas moka darbdaviai, kartais gali tekti susimokėti jums. Įdarbinimo agentūros paprastai padeda ne tik susirasti darbą, bet ir įsidarbinti. Jos suteikia visą reikalingą informaciją, o kartais net padeda ir susirasti būstą. Kiti ieškodami darbo Olandijoje peržvelgia įvairių svetainių darbo skelbimus internete. Tai išties patogus būdas rinktis iš tikrai nemažos pasiūlos. Visgi, reikėtų atidžiai įvertinti darbdavio patikimumą, kad išvengtumėte netikėtumų. Tie, kurie moka olandų kalbą gali pasirinkti ir kita, mažiau lietuvius dominantį būdą ieškoti darbo – laikraščius. Jei pažįstate ar draugų rate žinote kas pažįsta žmogų, kuris jau išbandė įvairius darbus Olandijoje – pasidomėkite, galbūt sužinosite apie puikias darbo galimybės iš draugų rekomendacijų.

Mokesčiai

Nors Nyderlandų karalystėje atlyginimas už atliktą darbą siūlomas kur kas didesnis, nereikėtų pamiršti, kad čia mokami ir didesni mokesčiai. Ko gero nustebsite sužinoję, kad Olandija patenka į šalių, kurios taiko didžiausius mokesčių tarifus, ketvertuką. Fiziniams asmenims taikomi trijų rūšių pajamų mokesčiai – pajamų mokestis, dividendų (jei asmuo turi ne mažiau nei 5 proc. įmonės akcijų) ir kaupimo ir investavimo (nekilnojamas turtas, akcijos, draudimo pajamos). Gyvendami Olandijoje turėsite mokėti pelno mokesčius, priklausančius nuo metinių pajamų – iki 18 626 mokėsite 33 proc., virš šios sumos, bet neperžengiant 33 436 eurų sumos – 41,95, o virš pastarosios, bet neviršijant 55 694 metinių pajamų sumos teks sumokėti 42 proc. tarifą, o jei jūsų pajamos viršys šią ribą, jos bus apmokestinamos 52 proc. Socialinio draudimo mokesčiai darbuotojams yra įskaičiuojami į pajamų mokestį, o darbdaviai už jus turi mokėti 17,9 proc. už socialinį pensijinį draudimą, 13,55 proc. už sveikatos draudimą ir 1,25 proc. už gyvybės draudimą (iš viso 32,7 proc.) (2022 m. duomenys).

Kiti panašūs straipsniai: Darbas Anglijoje, Darbas Islandijoje, Darbas Danijoje, Darbas Norvegijoje, Darbas Švedijoje, Darbas Vokietijoje, Darbas Airijoje, Darbas Belgijoje, Darbas Ispanijoje, Darbas Italijoje, Darbas JAV, Darbas Kanadoje, Darbas Suomijoje.

iesko darbo moterims ir vyrams olandija iesko darbo moterims ir vyrams olandija
darbas uzsienyje su anglu kalba olandija darbas uzsienyje su anglu kalba olandija
trumpalaikiai darbo pasiulymai olandijoje trumpalaikiai darbo pasiulymai olandijoje
siūlome darbą olandija siūlome darbą olandija
siulo darba olandijoje siulo darba olandijoje
siūlo darbą olandijoje siūlo darbą olandijoje
reikalingi darbuotojai olandijoje reikalingi darbuotojai olandijoje
siulau darba olandija siulau darba olandija
siulo darba olandijoje be tarpininku siulo darba olandijoje be tarpininku
naujausi darbo skelbimai olandijoje naujausi darbo skelbimai olandijoje
nekvalifikuotas darbas be kalbos olandijoje nekvalifikuotas darbas be kalbos olandijoje
naujausi darbo pasiūlymai olandija naujausi darbo pasiūlymai olandija
darbu skelbimai olandijoje darbu skelbimai olandijoje
info idarbinimas olandijoje info idarbinimas olandijoje
darbo pasiulymai olandija darbo pasiulymai olandija
darbo pasiulymai olandijoje darbo pasiulymai olandijoje
darbu pasiulymai olandija darbu pasiulymai olandija
darbo paieska su apgyvendinimu olandijoje darbo paieska su apgyvendinimu olandijoje
darbo pasiulymai be patirties darbo pasiulymai be patirties
darbas olandijoje uzsienyje darbas olandijoje uzsienyje
darbas uzsienyje su apmokama kelione olandija darbas uzsienyje su apmokama kelione olandija
darbas olandijoje darba siulo darbas olandijoje darba siulo
darbas olandijoje poroms vasara darbas olandijoje poroms vasara
darbai olandija be patirties siulau ieskau darbai olandija be patirties siulau ieskau
darbai idarbinimas uzsienyje olandijoje darbai idarbinimas uzsienyje olandijoje
atsiliepimai kalba darbas lietuviams olandijoje atsiliepimai kalba darbas lietuviams olandijoje
SIULAUDARBA.LT_LOGO_.png

SIULAUDARBA.LT

Susisiekite

Skip to content