Kreipkites dėl darbo pasiulymo ir mes su Jumis susisieksime.
Užpildę užklausą, pateikite trumpą aprašymą apie darbo poziciją.
Įvertinsime užklausą ir pateiksime tinkamiausią darbo pasiūlymą.

Darbas Norvegijoje

Norvegija – vis dar viena iš populiariausių krypčių ieškantiems darbo užsienyje. Nenuostabu, kad tautiečiai žvalgosi į vieną iš turtingiausių pasaulio valstybių. Dažnai lietuvių nebaido nei atšiaurus skandinaviškas klimatas, nei sudėtinga kalba, o išskirtiniai vaizdai itin pakeri tautiečius. Norvegijoje esantys kalnai, fjordai, pietvakariuose krantus skalaujanti Šiaurės jūra, išskirtinė skandinaviška augmenija, baltos ir storai sniegu nuklotos žiemos su pulkais karalystės simboliu laikomų elnių sužavi ne vieną šalies lankytoją, o itin didelis pramonės sektorius ir gausi tiek kvalifikuotų, tiek nekvalifikuotų darbų pasiūla skatina pasilikti. Gerai išvystyta ekonomika ir aukštas pragyvenimo lygis – priežastys, dėl kurių Norvegija išlieka viena iš populiariausių šalių vykstantiems dirbti kitur.

Darbų skelbimai Norvegijoje

„Vyksiu sezoniniam darbui į Norvegiją“ – frazė, kurią girdime kone kas antro jaunuolio lūpose. Ir, iš ties, Norvegijos karalystėje tokių darbų apstu. O svarbiausia, ne visiems darbams reikalinga šios šalies kalba. Nemokantys norvegiškai dažnai darbinasi įvairiuose ūkiuose ir padeda sėti, sodinti, ravėti, prižiūrėti ar nuimti derlių, žuvies ar kitokiuose fabrikuose, valymo paslaugas teikiančiose firmose. Žuvies fabrikuose paprastai siūlomas darbas pakuotojams, krautuvų vairuotojams, krovėjams ar žuvies apdirbėjams (darinėjimas, sūdymas, dėjimas į konteinerius).  Kažkiek mokantys norvegų kalbą gali rasti auklės darbą, darbą statybų sektoriuje. Tokioms sezoninėms pareigoms dažniausiai reikalaujama darbštumo, ištvermės, fizinio pajėgumo, gebėjimo dirbti savarankiškai. Paprastai sezoninis darbas trunka apie 90 dienų, yra daugiau reikalaujantis fizinės ištvermės, o už jį mokama 10-15 eur. / val.

Siūlo darbą Norvegijoje

Norvegijoje taip pat galima rasti ilgalaikio ir gerai apmokamo darbo neturintiems kvalifikacijos. Tarp populiariausių pasirinkimų išlieka žvejyba ir žuvies apdirbimas, darbas ūkiuose, miškuose, socialinis darbas ir didžioji dauguma paslaugų sektoriaus darbų. Atvykusius dirbti ilgesniam laikui kai kurie darbdaviai apgyvendina, suteikia maitinimą, pilnai ar dalinai finansuoja gyvenamojo būsto nuomą. Tarp tautiečių itin populiarūs darbai pamainomis, ar naktiniai, savaitgaliniai darbai, už kuriuos daugiau mokama. Dera prisiminti ir tai, kad Norvegijoje itin klesti naftos gavyba. Darbas šių gamtos išteklių gavyboje dažnai nereikalauja specialaus išsilavinimo. Darbuotojai paprastai apmokomi visų darbo ir darbo saugos aspektų. Dažniausiai siūlomos parankinio, denio darbuotojo, krovėjo, patalpų valytojo, pagalbininko virtuvėje, asistento mašinų skyriuje pareigos. Norvegijoje veiklos gali rasti kiekvienas – čia siūlomi ir lengvi, mažai fizinio aktyvumo reikalaujantys darbai tokie, kaip indų plovimas ar klientų aptarnavimas ir tokie, kuriuos dirbant reikia nemažai paprakaituoti. Itin pelningas, tačiau rizikingas darbas kalnakasybos sektoriuje. Tai daug jėgų ir didžiulės ištvermės reikalaujantis darbas, tad tinkamas tikrai ne kiekvienam. Norvegijoje daug laisvų darbo vietų vilkikų ir kitų sunkvežimių vairuotojams. Vienintelis reikalavimas – tinkama kategorija ir bent kelių mėnesių darbo patirtis. Visgi, vairuotojai dažnai ne tik gabena krovinius iš taško A į tašką B, bet ir patys juos pakrauna ar iškrauna, tad dideliu privalumu tampa mokėjimas naudotis krautuvais. Paprastai nekvalifikuoti specialistai uždirba 2,5-7 tūkstančius eurų per mėnesį, priklausomai nuo darbo sąlygų.

Darbų pasiūlymai Norvegija

Ko gero, jau esate girdėję, kad Norvegijoje itin griežta vaiko teisių apsaugos sistema. Mažamečiai namuose negali būti paliekami vieni be suaugusiųjų priežiūros. Dėl šios priežasties Norvegijos karalystėje itin paklausūs socialiniai darbuotojai, auklės, problemiškų jaunuolių priežiūros specialistai. Tokių darbų tiek daug, kad neretai juos siūlo net ir kvalifikuotiems ir kalbą mokantiems imigrantams. Tokie darbai, žinoma, geriau apmokami nei tie, kuriems nereikalinga kvalifikacija, dažnai jų krūviai mažesni ir nereikalaujama tiek daug fizinės ištvermės. Darbų Norvegijoje gali tikėtis medicinos darbuotojai, slaugos paslaugas teikiantys specialistai. Šiais metais pastebimas ir norvegų žvalgymasis į IT specialistus iš kitų šalių. Be to, Norvegijoje itin vertinami kvalifikuoti elektrikai, šaltkalviai, statybininkai, dujų ir naftos gavybos specialistai. Kvalifikuoti specialistai Norvegijoje gali uždirbti 7000 eur. ir daugiau.

Kaip įsidarbinti arba kur ieškoti darbo pasiūlymų

Ieškoti darbo pasiūlymų galima keliais būdais. Bene populiariausias būdas yra kreiptis į įvairias įdarbinimo agentūras. Dažnai joms tenka mokėti už suteiktas paslaugas, tačiau čia kreipiantis jums gali būti surastas ne tik darbas, bet ir būstas, suteikta visa įdarbinimui reikalinga informacija. Pasitaiko atvejų, kai darbo agentūros pasirūpina jūsų kelione į Norvegiją, padeda įsikurti ir susitvarkyti reikiamus dokumentus. Taip darbinantis būsite tikras, kad darbdavys jūsų nepaves, jums bus laiku sumokėta, o darbo sąlygos atitiks numatytas. Dar vienas gan dažnai pasitaikantis būdas – pažįstamų rekomendacijos. Turbūt kiekvienas turime bent vieną giminaitį, draugą ar pažįstamą, kuris jau yra dirbęs Norvegijoje. Paklausinėkite jų – kur dirbo, kokiomis sąlygomis, ar tenkino darbo užmokestis, ar nebuvo labai sunku. Galbūt tas pats darbdavys kaip tik dabar žvalgosi naujo darbuotojo! Dar vienas, ypač jaunimo, mėgstamas įsidarbinimo būdas – darbo skelbimai internete. Internete galite rasti labai daug įvairių darbo pasiūlymų tiesiai iš darbdavių. Visgi, reikėtų įvertinti, ar darbą siūlanti įstaiga tikrai patikima ir ateityje nepatirsite jokių nesklandumų ir nesusidursite su nelegaliu darbu, už kurį, beje, Norvegijos karalystėje baudžiama labai griežtai. Vienas iš patikimiausių šaltinių – oficialus darbo paieškoms skirtas puslapis – www.nav.no. Tai daugiausiai nemokamų darbo vietų siūlantis portalas visoje Norvegijoje. Be to, šiame puslapyje galite rasti daug naudingos informacijos apie įsidarbinimo taisykles, darbo sąlygas ar mokesčius. Ko gero, mažiausiai žmonių renkasi ieškoti darbo skaitydami skelbimus laikraščiuose. Žinoma, tai gali lemti kalbos barjeras, tačiau pasižvalgyti po tokius skelbimus išties verta.

Mokesčiai – bene aktualiausias dirbantiems Norvegijoje aspektas

Kaip jau, ko gero, pastebėjote, Norvegijoje galima uždirbti daugiau, tačiau reikėtų nepamiršti, kad ir daugiau sumokėsite mokesčių. Legaliai Norvegijoje dirbantiems ir gyvenantiems žmonėms tenka mokėti 22 proc. siekiantį Bendrųjų pajamų mokestį, kuris galėtų būti lyginamas su Lietuvoje taikomu Gyventojų pajamų mokesčiu (GPM). Privalomasis sveikatos draudimas čia siekia 8,2 proc. bendrųjų pajamų. Norvegijoje taip pat taikomi papildomi mokesčiai pakopomis (norvegiškai trinnskatt). Jei per metus uždirbta mažiau, nei 169 000 kronų, tuomet jums papildomų mokesčių mokėti nereikia. Peržengę šią sumą papildomai turėsite mokėti 15,4 proc. siekiantį mokestį (2022 m. duomenys).

Darbo rinka be diskriminacijos ar lyčių nelygybės

Nors Norvegijoje paprastai siūlomi sunkūs ir nešvarūs darbai, mūsų tautiečiai to nebijo. Pagrindinis faktorius, ko gero, yra tas, kad tokie, dažnai kvalifikacijos nereikalaujantys darbai apmokami kur kas geriau nei gimtinėje. Visoje šalyje itin aukšti atlyginimų rodikliai taikomi visiems – tiek vietiniams gyventojams, tiek imigrantams, tiek laikinai dirbti atvykusiems kitų šalių piliečiams. Mokslininkų atlikti sociologiniai tyrimai parodė, kad dėl aukšto pragyvenimo lygio Norvegijoje dirbantys žmonės kur kas labiau patenkinti savo gyvenimu, nei kitose didele darbo pasiūla garsėjančiose šalyse. Be to, Norvegijoje siūlomos darbo vietos nėra specialiai pritaikytos vyrams ar moterims. Dažniausiai patys darbo imigrantai sprendžia ar jie pajėgūs dirbti vienokį ar kitokį darbą. Tiek fabrikuose, tiek naftos gavybos platformose laukiami visi – tiek vyrai, tiek moterys. Tiesa, kai kuriuose didelės fizinės ištvermės reikalaujančiuose darbuose draudžiama dirbti žmonėms, turintiems rimtų sveikatos problemų, kurios gali tapti nelaimingų nutikimų darbe priežastimi.

Kiti panašūs straipsniai: Darbas Anglijoje, Darbas Islandijoje, Darbas Danijoje, Darbas Olandijoje, Darbas Švedijoje, Darbas Vokietijoje, Darbas Airijoje, Darbas Belgijoje, Darbas Ispanijoje, Darbas Italijoje, Darbas JAV, Darbas Kanadoje, Darbas Suomijoje.

iesko darbo moterims ir vyrams olandija iesko darbo moterims ir vyrams olandija
darbas uzsienyje su anglu kalba olandija darbas uzsienyje su anglu kalba olandija
trumpalaikiai darbo pasiulymai olandijoje trumpalaikiai darbo pasiulymai olandijoje
siūlome darbą olandija siūlome darbą olandija
siulo darba olandijoje siulo darba olandijoje
siūlo darbą olandijoje siūlo darbą olandijoje
reikalingi darbuotojai olandijoje reikalingi darbuotojai olandijoje
siulau darba olandija siulau darba olandija
siulo darba olandijoje be tarpininku siulo darba olandijoje be tarpininku
naujausi darbo skelbimai olandijoje naujausi darbo skelbimai olandijoje
nekvalifikuotas darbas be kalbos olandijoje nekvalifikuotas darbas be kalbos olandijoje
naujausi darbo pasiūlymai olandija naujausi darbo pasiūlymai olandija
darbu skelbimai olandijoje darbu skelbimai olandijoje
info idarbinimas olandijoje info idarbinimas olandijoje
darbo pasiulymai olandija darbo pasiulymai olandija
darbo pasiulymai olandijoje darbo pasiulymai olandijoje
darbu pasiulymai olandija darbu pasiulymai olandija
darbo paieska su apgyvendinimu olandijoje darbo paieska su apgyvendinimu olandijoje
darbo pasiulymai be patirties darbo pasiulymai be patirties
darbas olandijoje uzsienyje darbas olandijoje uzsienyje
darbas uzsienyje su apmokama kelione olandija darbas uzsienyje su apmokama kelione olandija
darbas olandijoje darba siulo darbas olandijoje darba siulo
darbas olandijoje poroms vasara darbas olandijoje poroms vasara
darbai olandija be patirties siulau ieskau darbai olandija be patirties siulau ieskau
darbai idarbinimas uzsienyje olandijoje darbai idarbinimas uzsienyje olandijoje
atsiliepimai kalba darbas lietuviams olandijoje atsiliepimai kalba darbas lietuviams olandijoje
SIULAUDARBA.LT_LOGO_.png

SIULAUDARBA.LT

Susisiekite

Skip to content