Kreipkites dėl darbo pasiulymo ir mes su Jumis susisieksime.
Užpildę užklausą, pateikite trumpą aprašymą apie darbo poziciją.
Įvertinsime užklausą ir pateiksime tinkamiausią darbo pasiūlymą.

Darbas Islandijoje

Išvykti dirbti ir gyventi į kitą šalį gali būti sunku daugeliui. Svetima kultūra, nepažįstami žmonės, kalbos barjeras, dažnai ilgesnės darbo valandos gali stipriai paveikti žmogaus emocinę sveikatą. Patraukus į kraštą, kuris išties žavi savo išskirtine gamta, laimingais vietiniais gyventojais, galimybe bendrauti daugeliui suprantama anglų kalba, ir už atliktą darbą gaunamu padoriu atlyginimu tikrai gali sumažinti paprastėjusios emocinės sveikatos galimybes. Šiais ir kitais ne ką blogesniais bruožais pasižymi darbas Islandijoje. Islandija – vulkaninės kilmės saloje įsikūrusi valstybė, ne vieną žavinti kvapą gniaužiančiais Atlanto vandenyno krantais, fiordais, aktyviais ir jau užgesusiais ugnikalniais, geizeriais, ledynais, Šiaurės pašvaistėmis ir išskirtine augmenija. Tai vieta, į kurią dažnai vykstama ne tik ieškoti pelningesnio darbo, bet ir savęs. Skamba taip, lyg Islandija būtų ramybės kupina oazė, ar ne? Apžvelkime, kuo be gamtos taip lietuvius žavi ši šalis ir ar tikrai joje taip gera dirbti.

Darbų skelbimai Islandijoje

Sezoninius darbus Islandijoje dažniausiai renkasi studentai, darbus Lietuvoje turintys ir atostogų metu papildomai užsidirbti norintys asmenys. Dėl savo unikalaus kraštovaizdžio ir patrauklaus darbo užmokesčio tai itin lietuvių mėgstama šalis. Vidutinis atlyginimas šioje šalyje siekia apie 2900 eur., kurį be didelio vargo gali gauti net ir sezoniniai darbininkai. Tai vienas iš didžiausių atlyginimų visoje Europoje! Paprastai sezoninis darbas trunka apie 3 mėnesius. Islandijoje itin didelis gamybos, logistikos, aptarnavimo sričių darbuotojų poreikis. Tad susirasti sezoninį darbą šiose srityse itin lengva net neturintiems išsilavinimo. Dažniausiai lietuviai darbinasi įvairiuose fabrikuose, logistikos kompanijose ar aptarnavimo srityse pakuotojais, rūšiuotojais, krovėjais, pervežėjais, krautuvų ar sunkvežimių vairuotojais, pardavėjais. Faktas, kad net patys islandai neretai klientų aptarnavimo srityse šneka anglų kalba tik dar labiau žavi islandų kalbos nemokančius darbo imigrantus. Beveik visi siūlomi sezoniniai darbai reikalauja daug kruopštumo ir darbštumo, tačiau ne būtinai bus fiziškai sunkūs ar reikalaus daug specifinių žinių. Vasaromis užsieniečiai dažnai renkasi darbus baruose ar restoranuose.

Siūlo darbą Islandijoje

Kaip ir daugelyje kitų šalių, taip ir Islandijoje, didelė darbų pasiūla, kuriai nebūtina kvalifikacija. Tai jau anksčiau minėti darbai gamybos, logistikos ar aptarnavimo srityse, pagalba įvairiose statybose, vairuotojų darbas, valymo paslaugos ir kiti panašūs darbai. Nors Islandija neturi oficialiai nustačiusi minimalaus atlyginimo dydžio, tačiau galima pastebėti, kad jis yra maždaug 2000 eur. Gera žinia ir ta, kad islandai itin vertina šeimai skiriamą laiką, tad jų darbo savaitė trunka 40 valandų įskaitant pietų ir kitas trumpas pertraukėles darbo metu. Tad šioje šalyje itin geras darbo ir asmeninio gyvenimo balansas. Net ir sunkiai dirbdami fabrikuose, gamyklose ar jūrų uostuose turėsite užtektinai laiko pasižvalgyti po unikalia gamta pasižyminčią salą. Na, o jei esate pasiryžę uždirbti daugiau – tikrai turėsite tam galimybę.

Darbų pasiūlymai Islandija

Islandijoje itin laukiami sveikatos, statybų, informacinių technologijų, turizmo specialistai. Su Islandijos žmonėmis, kurie, be to, įvardijami kaip vieni iš laimingiausių pasaulio tautų, galėsite laisvai susiklabėti anglų kalba, tad net ir darbinantis specialybės reikalaujančioje pozicijoje jums nereikės mokytis kalbos. Islandijoje pelningą darbą be didelių pastangų gali susirasti ir pavėžėjimo paslaugas teikiantys vairuotojai, ir kurjeriai, ir krovininių sunkiasvorių vairuotojai. Taip pat šioje šalyje lengvai įsitvirtins mechanikai, įvairaus profilio statybininkai, santechnikai, suvirintojai, elektrikai, oro uosto darbuotojai, įvairių mašinų operatoriai, gamybos ir logistikos specialistai. Žinant, kad Islandijoje itin gerai išvystyta švietimo sistema galima numanyti, jog šioje šalyje taip pat galima rasti ir darbų darželiuose, mokyklose ar neformaliojo ugdymo įstaigose. Tiesa, čia jau jums gali prireikti islandų kalbos žinių. Taip pat nemažai darbų socialinių paslaugų sektoriuje – čia galima rasti spec. priežiūros specialisto, slaugytojo ar prižiūrėtojo pareigų. Na, o jei esate susižavėjęs ne tik šio krašto gamta ir istorija, jūsų kandidatūrą mielai apsvarstys turizmo paslaugas teikiančios įmonės.

Kur ieškoti darbo?

Lietuvoje egzistuoja ne viena įdarbinimo agentūra, kuri mielai padės susirasti labiausiai jums tinkamą darbą Islandijoje. Kreipdamiesi į juos galite tikėtis ir pagalbos ieškantis būsto, kreipiantis dėl leidimo gyventi Islandijoje išdavimo ar informacijos kitais jums rūpimais klausimais. Už suteiktas paslaugas gali tekti susimokėti jums patiems, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai išlaidas padengia darbdavys. Kita itin populiari vieta ieškantiems darbo šioje vulkaninės kilmės saloje – darbo skelbimai internete. Egzistuoja daugybė internetinių puslapių tiek lietuvių, tiek islandų, tiek anglų kalbomis, kuriuose galite rasti ne vieną darbo skelbimą, tiek jo ieškantiems vienam sezonui, tiek ilgesniam laikui. Dažniausiai šie skelbimai nemokami, tačiau reikėtų atidžiai apsvarstyti siūlomas sąlygas. Ieškoti darbo užsienyje galima ir vartant laikraščius. Įvairiose laikraščių ir žurnalų pardavimo vietose galima rasti nemažai leidinių, skirtų darbo skelbimams ne tik Lietuvoje. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai naują darbą Islandijoje padeda susirasti pažįstamų rekomendacijos. Galbūt draugų tarpe turite žmonių, kurie jau yra dirbę Islandijoje ar pažįsta ten dirbusį asmenį? Jei taip, tuomet jų galėsite paklausinėti ne tik apie patį darbą, bet ir apie reikalingus dokumentus.

Leidimas gyventi Islandijoje ir kiti būtini dokumentai

Nors lietuviams vykstant į Islandiją vizų nereikia, jie privalo gauti leidimą gyventi Islandijoje. Leidimas gyventi paprastai išduodamas vieneriems metams, o šio jo prašyti gali jau šalyje esantys ES piliečiai (išskyrus Bulgariją ir Rumuniją), kurie planuoja šalyje apsistoti ilgiau, nei trims mėnesiams. Prašant suteikti leidimą gyventi Islandijoje būtina nurodyti to priežastis ir tikslus, mat egzistuoja keli leidimų tipai, kuriems gauti reikalingi skirtingi dokumentai. Be to, atlyginimas Islandijos krona (ISK) dažniausiai pervedamas tiesiai į darbuotojo sąskaitą, tad teks atsidaryti islandiško banko sąskaitą. Tam, kad atsidarytumėte sąskaitą jums reikės islandiško asmens kodo ir asmens tapatybę patvirtinančio dokumento su nuotrauka. Taip taip, teisingai perskaitėte. Gyvenantiems ir dirbantiems Islandijoje ne Islandijos piliečiams būtina turėti asmens identifikacijos kodą (kennitala). Jums taip pat reikės oficialiai priregistruoti savo gyvenamąją vietą, ir gauti mokesčių kortelę. Be to, visi dokumentai, sertifikatai, diplomai, kurie gali būti reikalingi gyvenant ir dirbant Islandijoje, turi būti išversti į vieną iš skandinavų, anglų ar pačią islandų kalbą ir patvirtinti vertimų biuro antspaudu.

Mokesčiai

Dar viena gera žinia norintiems vykti pagyventi Islandijoje. Šioje šalyje itin maži mokesčių tarifai! Islandijoje apmokestinamos pajamos skirstomos į tris grupes – A, B ir C. Į A kategoriją patenka darbo užmokestis, savarankiško darbo pajamos, su darbu susijusios išmokos, senatvės pensijos, socialinio drausimo išmokos, dotacijos, užmokestis už autorines teises, honorarai ir kt. B kategorijai priskiriamos pajamos, gautos vykdant savarankišką ekonominę veiklą ar verslą. Kapitalo pajamos (dividendai, palūkanos, kapitalo prieaugis) priskiriamas C kategorijai. Pagal šias kategorijas atitinkamai mokamas pelno mokestis. Be to, vykdant individualią veiklą mokesčių dydis priklauso nuo metinių pajamų dydžio. Kaip ir Lietuvoje, taip ir Islandijoje yra mokamas Privalomasis sveikatos draudimas. Jį sudaro 6,1 proc. darbo užmokesčio. Šioje šalyje tiek darbdavys, tiek pats darbuotojas privalo mokėti įmokas į pensijų fondus. Darbdavys paprastai moka minimalią 8 proc. nuo darbo užmokesčio sumą, o darbuotojas bent 4 proc. (bendra Pensijų fondams mokama suma turi siekti 12 proc.). Daugiau apie mokesčius Islandijoje galite rasti čia. 

Kiti panašūs straipsniai: Darbas Anglijoje, Darbas Danijoje, Darbas Norvegijoje, Darbas Olandijoje, Darbas Švedijoje, Darbas Vokietijoje, Darbas Airijoje, Darbas Belgijoje, Darbas Ispanijoje, Darbas Italijoje, Darbas JAV, Darbas Kanadoje, Darbas Suomijoje.

reikalingi darbuotojai islandijoje reikalingi darbuotojai islandijoje
siulo darba islandijoje be tarpininku siulo darba islandijoje be tarpininku
nekvalifikuotas darbas be kalbos islandijoje nekvalifikuotas darbas be kalbos islandijoje
iesko darbo moterims ir vyrams islandija iesko darbo moterims ir vyrams islandija
trumpalaikiai darbo pasiulymai islandijoje trumpalaikiai darbo pasiulymai islandijoje
siūlome darbą islandija siūlome darbą islandija
siūlo darbą islandijoje siūlo darbą islandijoje
siulo darba islandijoje siulo darba islandijoje
siulau darba islandija siulau darba islandija
darbo pasiulymai islandija darbo pasiulymai islandija
darbo pasiulymai islandijoje darbo pasiulymai islandijoje
darbo pasiulymai be patirties islandijoje darbo pasiulymai be patirties islandijoje
darbu pasiulymai islandija darbu pasiulymai islandija
darbu skelbimai islandijoje darbu skelbimai islandijoje
naujausi darbo pasiūlymai islandija naujausi darbo pasiūlymai islandija
info idarbinimas islandijoje info idarbinimas islandijoje
naujausi darbo skelbimai islandijoje naujausi darbo skelbimai islandijoje
darbo paieska su apgyvendinimu islandijoje darbo paieska su apgyvendinimu islandijoje
darbas uzsienyje su anglu kalba islandijoje darbas uzsienyje su anglu kalba islandijoje
darbas uzsienyje su apmokama kelione islandijoje darbas uzsienyje su apmokama kelione islandijoje
darbas islandijoje darba siulo darbas islandijoje darba siulo
darbas islandijoje uzsienyje darbas islandijoje uzsienyje
darbas islandijoje poroms vasara darbas islandijoje poroms vasara
atsiliepimai kalba darbas lietuviams islandijoje atsiliepimai kalba darbas lietuviams islandijoje
darbai idarbinimas uzsienyje islandija darbai idarbinimas uzsienyje islandija
darbai islandija be patirties siulau ieskau darbai islandija be patirties siulau ieskau
SIULAUDARBA.LT_LOGO_.png

SIULAUDARBA.LT

Susisiekite

Skip to content