Kreipkites dėl darbo pasiulymo ir mes su Jumis susisieksime.
Užpildę užklausą, pateikite trumpą aprašymą apie darbo poziciją.
Įvertinsime užklausą ir pateiksime tinkamiausią darbo pasiūlymą.

Darbas Danijoje

Darbo rinka Danijoje iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti itin nepalanki užsieniečiams. Dažnas danas yra puikiai įvaldęs anglų kalbą, tad vien tik šios kalbos išmanymas nėra privalumas. Taipogi, jeigu Jums su anglų kalba sekasi prastai, tai irgi kliudys darbo paieškose. Visgi, jei siekiate solidžios karjeros Danijoje, privalėsite išmokti danų gimtąją kalbą. Pasinaudokite šiuo vadovu, padėsiančiu susirasti darbą Danijoje ar pradėti savarankišką veiklą darbo rinkoje.

Būti mokesčių mokėtoju Danijoje reiškia, jog esate apsaugoti plačios šalies socialinės apsaugos sistemos. Jums garantuotos motinystės, ligos, nedarbo ir kitos išmokos, nesvarbu, ar esate samdomas darbuotojas, ar savarankiškai dirbantis specialistas.

Šalyje darbo dienos yra nuo pirmadienio iki penktadienio, 37 valandos per savaitę, o vidutinis atlyginimas naujausiais duomenimis, siekia 5500 eurus per mėnesį neatskaičius mokesčių. Tačiau nesižavėkite per anksti – šis skaičius gali sumažėti gerokai per pusę atskaičius mokesčius.

Darbų skelbimai Danijoje

Darbo Danijoje ieškančiam užsieniečiui, gali prireikti vizos bei leidimo. ES piliečiams to nereikia – jie gali laisvai atvykti į šalį ir nedelsiant pradėti dirbti. Tačiau svarbu, kad šie būtų tinkamai registruoti šalyje (CPR numeriui, sveikatos kortelei ir pan., gauti), jei joje vieši ilgiau nei tris mėnesius. Kitų Šiaurės šalių (Norvegijos, Suomijos, Islandijos) piliečiams, užsiregistruoti Danijoje privaloma tik po šešių mėnesių.

Kitų šalių atvykėliams reikalinga viza bei leidimas dirbti Danijoje. Pirmas dalykas, kurio reikia siekiant gauti vizą, yra darbo sutartis. Skaitykite toliau ir sužinokite apie visas priemones, kurių reikia norint gauti darbą Danijoje.

Siūlo darbą Danijoje

Vienas geriausių būdų užsitikrinti darbą Danijoje, tai susipažinti su profesijų sąrašu, kuris atspindi tuo metu esantį poreikį rinkoje. Dar kitaip jis žinomas kaip “teigiamas sąrašas” (angl.positive list). Paprastai jis skelbiamas du kartus per metus ir jame nurodomos visos profesijos, kurios šalyje yra paklausios atvykėliams, norintiems gauti vizą. Net jeigu viza Jums neaktuali Danijoje, sąrašą verta patikrinti, jog sužinotumėte, ar Jūsų žinios ir profesija bus vertinga bei aktuali.

Netruksite pastebėti, kad norint gauti darbą Danijoje neužtenka kalbėti tik angliškai. Danai šią kalbą taip pat gerai moka. Jei siekiate įsitvirtinti bei ilgalaikės perspektyvos šalyje, labai svarbu mokytis danų kalbos. Turizmas yra vienas didžiausių Danijos verslo sektorių. Taigi jei turite gerus kelių kalbų pagrindus, turizmo sritį galite laikyti rimtu karjeros keliu šalyje. 

Kaip emigrantas galite išmėginti ir “AuPair” programą – tam netgi yra speciali viza. Pastarojoje dalyvauti gali žmonės, priklausantys 18-30 amžiaus kategorijai, kurie atvyksta gyventi pas užsienio šalyje esančią šeimą. Asmuo įsipareigoja padėti priimančiajai šeimai rūpintis vaikais, namų ruošos darbuose, mokydamasis priimančios šalies kultūros ir kalbos.

Darbų pasiūlymai Danija

Tam tikri universalūs ir visiems puikiai pažįstami patarimai, kaip kandidatuoti į pageidaujamą darbo vietą, yra lygiai taip pat pritaikomi Danijos darbo rinkai. Gyvenimo aprašymas (CV) ir motyvacinis laiškas, parengti konkrečiai darbo vietai su esminiais savo pranašumais – puiki pradžia. Visgi yra keletas būtent Danijos darbo rinkai būdingų patarimų ir gudrybių, kurias pravartu žinoti.

Daniško stiliaus CV

Atsižvelgiant į tai, kaip greitai darbdaviai gali atmesti Jūsų gyvenimo aprašymą, net nebaigę skaityti, verta laikytis formato, prie kurio yra įpratę Danijos įdarbintojai.

Pradėkite nuo asmeninės informacijos, kaip vardas, amžius, lytis. Jei pridedate nuotrauką, pasistenkite, kad ši būtų profesionali, tačiau šiuolaikiška. Pamirškite pernelyg rimtai atrodančias paso nuotraukas ir rinkitės draugiškesnius atvaizdus.

Aprašymo viršuje įtraukite santrauką apie save. Tai turėtų būti ne daugiau kaip penkių ar šešių eilučių pastraipa, kurioje paminėtumėte savo profesinius įgūdžius ir asmenines bei socialines savybes.

Pageidaujama, kad informacija CV būtų nurodyta chronologine tvarka. Išvardinkite savo naujausią profesinę patirtį ir įgytas kvalifikacijas. Atminkite, jog ne visa profesinė patirtis yra svarbi. Kadangi turite tik kelias minutes, kad padarytumėte įspūdį savo potencialiam darbdaviui, nurodykite tik svarbiausius karjeros aspektus ir neperpildykite nereikalingos informacijos.

Išvardykite kalbas, kurias esate įvaldęs bei specialius, pareigoms aktualius, įgūdžius. Jei studijavote užsienyje, šią informaciją naudinga įtraukti.

Pomėgius ir kitas savo papildomas veiklas sumažinkite iki minimumo. Jas įtraukti svarbu tik tuo atveju, jei yra svarbios pareigoms.

Motyvacinio laiško patarimai

Motyvacinis laiškas yra itin vertinamas šioje darbo rinkoje, tad nepamirškite jo parengti ir išsiųsti kartu su savo CV. Svarbu įsigilinti į darbdavio pateiktus kriterijus darbuotojui ir apgalvoti, ar tinkate pareigoms. Motyvacinis laiškas turėtų atspindėti aspektus, kuriuos danai itin vertina. Pavyzdžiui, Danijoje labai vertinamas komandinis darbas, gebėjimas efektyviai ir savarankiškai spręsti problemas. Jei pasižymite šiais įgūdžiais, juos pabrėžkite ir net galite pateikti pavyzdžių. 

Rekomendacijos ir kvalifikacija

Rekomendacijų paprastai nereikalaujama ne kvalifikaciniams darbams, tačiau kandidatuojant į vadovaujančią poziciją, didelė tikimybė, kad jos paprašys. Nurodykite kontaktinius duomenis asmens, galinčio Jus rekomenduoti bei papasakoti apie Jūsų charakterio savybes ir įgūdžius. Be to, gyvenimo aprašymo apačioje galite paminėti, kad esant reikalui, galite pateikti rekomendacijas, o jei tai parašysite danų kalba, dar ir tikėtina gausite didesnį darbdavio palankumą: „anbefalinger kan fås ved nærmere henvendelse“.

Kandidatuojant į kvalifikuotą darbo vietą, pateikite diplomo arba pažymėjimo kopiją, liudijančio Jūsų išsilavinimą.

Dar vienas dalykas, kurio neturėtumėte išsigąsti, jei Jūsų paprašys darbdavys, yra straffeattest. Tai Danijos policijos parengtas dokumentas, įrodantis, kad nesate teistas šalyje už nusikaltimą.

Patarimai darbo pokalbiui

Jei gavote kvietimą darbo pokalbiui, ateikite pasidomėję apie įmonę, į kurią pretenduojate. Gerai žinokite informaciją, kurią pateikėte savo CV ir pasiruoškite papasakoti apie savo darbo patirtis, kurios būtų naudingos savo stipriųjų pusių įrodymui.

Pokalbio metu nepamirškite palaikyti akių kontakto bei užtikrinto rankų paspaudimo. Šie ženklai Danijoje laikomi pasitikėjimo ir patikimumo simboliu. Aprangos kodas turėtų būti tvarkingas ir neiššaukiantis. Atsisakykite minties apie kostiumą verslo susitikimui (nebent kandidatuojate į poziciją banke ar advokatų kontoroje), nes pernelyg formali išvaizda danams asocijuojasi su griežtumu.

Minimalus ir vidutinis atlyginimas 

Šiuo metu vidutinis atlyginimas Danijoje siekia virš 6000 eurus per mėnesį, neatskaičius mokesčių. Didžiausias vidutinis atlyginimas šalyje yra sostinėje, Kopenhagoje ir perkopia 7000 eurų atlyginimą bruto. Tuo tarpu mažiausias Šiaurės Jutlandijos regione – apie 6150 eurus. Įvardinti skaičiai yra atlyginimas bruto, tad šis skaičius gali sumažėti net perpus, atskaičius mokesčius. Nepaisant to, vidutinio atlygio pakanka patogiam gyvenimui šalyje.

Skirtingai nei daugumoje ES šalių, Danijoje nėra fiksuoto minimalaus atlyginimo. Vietoje to, minimalus atlyginimas dažnai nustatomas kolektyvinėse darbo rinkos sutartyse, dėl kurių derasi profesinės sąjungos ir darbdavių asociacijos.

Vis dėlto minimalaus atlyginimo šalyje vidurkis – apie 15 eurų per valandą. Visgi mažiausias atlyginimas, kurio galima tikėtis Danijoje, yra apie 2300 eurų, neatskaičius mokesčių.

Socialinės garantijos ir išmokos

Jei bent kiek domėjotės šia sritimi, tikriausiai teko girdėti ir apie socialinio draudimo numerį – CRP. Jis reikalingas bene kiekvienam oficialiam procesui šalyje. Taigi, sužinokite, kaip jį gauti ir kokių socialinių garantijų galite tikėtis iš šalies sistemos. 

Socialinės garantijos Danijoje

Valstybės Jums suteikia visas būtiniausias apsaugas, jei gyvenate Danijoje legaliai ir mokate įmokas už socialinį draudimą. Tokiu atveju turite teisę gauti šias išmokas:

šeimos – apima motinystės bei vaiko priežiūros pašalpas;

sveikatos – skirta nemokamai viešajai sveikatos priežiūrai, ligos išmokoms ir atostogoms, kurios skirtos neįgalių ar sergančių artimųjų priežiūrai.

nedarbingumas – pašalpos ligos, traumų, invalidumo ar senatvės atveju.

Bedarbio pašalpa (A-Kasse)

Jei priklausote bedarbių kategorijai, vadinasi nesate apdraustas socialiniu draudimu. Taigi siekdami gauti bedarbio išmoką arba a-kasse (sutrump. arbejdsløshedskasse), turite savanoriškai mokėti nedarbo draudimą bent vienerius metus. Taip pat, per pastaruosius trejus metus turi būti uždirbę bent 32 tūkstančius eurų. 

Kas yra socialinio draudimo numeris Danijoje?

Socialinio draudimo numeris Danijoje vadinamas CRP. Planuodami persikėlimą į Daniją (nuomos sutartims, komunalinėms paslaugoms, banko sąskaitos atidarymui, mokesčių mokėjimui ir teisei į nemokamą viešąją sveikatos priežiūrą bei kitoms socialinėms garantijoms) netruksite sužinoti apie būtinybę registruotis CRP numeriui gauti.

Kaip ir danai, taip ir užsieniečiai, gali ir privalo turėti šį socialinio draudimo numerį. Tai privaloma visiems, gyvenantiems šalyje ilgiau nei tris mėnesius (Šiaurės šalių piliečiams šešis mėnesius).

CRP numeris – dešimties skaitmenų skaičius, sudarytas iš Jūsų gimimo datos, lyties ir unikalaus identifikavimo numerio.

Prašymas gauti CRP numerį 

Priklausomai nuo savivaldybės, būdas gauti socialinio draudimo numerį ir dokumentai, kuriuos reikia pateikti, gali skirtis. Kai kuriais atvejais paraišką reikia pateikti internetu, kitur – kreiptis į savivaldybės Piliečių aptarnavimo centrą arba Tarptautinę piliečių tarnybą Aalborg, Aarhus ir Odense miestuose ir ten pateikti prašymą.

Reikalingi dokumentai:

  • Pasas arba asmens tapatybės kortelė;
  • Leidimas dirbti ir gyventi šalyje;
  • Darbo sutartis;
  • Gyvenamosios vietos adreso Danijoje įrodymas (pvz.nuomos sutartis);
  • Dokumentai, liudijantys apie pavardės pasikeitimą (santuokos ar ištuokos liudijimas ir kt.);
  • Vaikų gimimo liudijimas (jei esama).

Užsiregistravę gausite geltoną kortelę – sveikatos ir socialinio draudimo kortelę Danijoje. Joje nurodomas Jūsų CRP, vardas, pavardė, adresas ir Jūsų šeimos gydytojo vardas, pavardė ir adresas.

Kiti panašūs straipsniai: Darbas Anglijoje, Darbas Islandijoje, Darbas Norvegijoje, Darbas Olandijoje, Darbas Švedijoje, Darbas Vokietijoje, Darbas Airijoje, Darbas Belgijoje, Darbas Ispanijoje, Darbas Italijoje, Darbas JAV, Darbas Kanadoje, Darbas Suomijoje.

naujausi darbo pasiūlymai danijoje naujausi darbo pasiūlymai danijoje
darbas danijoje poroms vasara darbas danijoje poroms vasara
trumpalaikiai darbo pasiulymai danijoje trumpalaikiai darbo pasiulymai danijoje
siulo darba danijoje siulo darba danijoje
siūlome darbą danija siūlome darbą danija
siūlo darbą danijoje siūlo darbą danijoje
reikalingi darbuotojai danijoje reikalingi darbuotojai danijoje
siulau darba danija siulau darba danija
siulo darba danijoje be tarpininku siulo darba danijoje be tarpininku
naujausi darbo skelbimai danijoje naujausi darbo skelbimai danijoje
nekvalifikuotas darbas be kalbos danijoje nekvalifikuotas darbas be kalbos danijoje
info idarbinimas danijoje info idarbinimas danijoje
darbas danijoje uzsienyje darbas danijoje uzsienyje
darbas uzsienyje su anglu kalba danija darbas uzsienyje su anglu kalba danija
darbo pasiulymai be patirties darbo pasiulymai be patirties
darbo paieska su apgyvendinimu danijoje darbo paieska su apgyvendinimu danijoje
darbas uzsienyje su apmokama kelione danija darbas uzsienyje su apmokama kelione danija
darbu pasiulymai danija darbu pasiulymai danija
darbo pasiulymai danijoje darbo pasiulymai danijoje
darbo pasiulymai danija darbo pasiulymai danija
darbu skelbimai danijoje darbu skelbimai danijoje
iesko darbo moterims ir vyrams danija iesko darbo moterims ir vyrams danija
darbas danijoje darba siulo darbas danijoje darba siulo
darbai idarbinimas uzsienyje danijoje darbai idarbinimas uzsienyje danijoje
atsiliepimai kalba darbas lietuviams danijoje atsiliepimai kalba darbas lietuviams danijoje
darbai danija be patirties siulau ieskau darbai danija be patirties siulau ieskau
SIULAUDARBA.LT_LOGO_.png

SIULAUDARBA.LT

Susisiekite

Skip to content