Kreipkites dėl darbo pasiulymo ir mes su Jumis susisieksime.
Užpildę užklausą, pateikite trumpą aprašymą apie darbo poziciją.
Įvertinsime užklausą ir pateiksime tinkamiausią darbo pasiūlymą.

Darbas Anglijoje

Anglija – net ir po išstojimo iš Europos Sąjungos, vadinamo „Brexit“, vis dar viena populiariausių krypčių, vykstantiems dirbti užsienyje. Ten ne tik lietuvius, bet ir kitų šalių piliečius vilioja didelė kvalifikuotų ir nekvalifikuotų darbų pasiūla ir dar didesnis atlyginimas už juos. Dar viena priežastis, galimai lemianti didesnį susidomėjimą darbu Didžiojoje Britanijoje – daugeliui bent kažkiek suprantama anglų kalba.

Kvalifikacijos nereikalaujantis darbas Anglijoje

Kvalifikacijos nereikalaujančiam darbui dirbti nereikia jokio specialaus išsilavinimo, žinių bagažo ar kažkokių sugebėjimų. Paprastai toks darbas susijęs su fizine jėga ir yra lengvai ir greitai išmokstamas. Jis gali būti tiek sezoninis, tiek pastovus. Remiantis statistiniais duomenimis, dauguma imigrantų Didžiojoje Britanijoje dirba būtent tokius darbus, nors neretai turi kažkokią specialybę ir yra baigę atitinkamus mokslus. Tokius pasirinkimus dažniausiai lemia kalbos barjeras arba nežinojimas kaip reikia ieškoti kvalifikuoto darbo pagal turimą specialybę. Nepaisant to, net ir nekvalifikuoti darbai gali atnešti nemenką uždarbį. Jei tik nemažai dirbsite, žinoma.

Darbas žemės ūkio srityje. Nemažai darbo, nereikalaujančio kvalifikacijos, Anglijoje galima rasti žemės ūkio sektoriuje. Tai gali būti tiek gyvulininkystės, tiek augalininkystės ūkiai – gyvulių auginimas, įvairių daržovių, salotų, uogų, vaisių auginimas, priežiūra ir nuėmimas.

Valytojai, plovėjai, kambarinės. Dar vienas fizinės ištvermės reikalaujantis darbas. Tokių darbininkų trūksta ne tik įvairioms įmonėms, maitinimo ar apgyvendinimo įstaigoms, bet ir privatiems žmonėms. Čia gali neprireikti, ar prireikti minimaliai anglų kalbos, tad susirasti tokį darbą nėra sudėtinga.

Aptarnaujančiojo personalo darbai, tokie kaip padavėjų, konsultantų ar pardavėjų (jei mokate anglų kalbą). Tai kiek mažiau fizinės ištvermės reikalaujantys darbai, tačiau čia dažniausiai būtina, nors ir ne itin tobula, bet bent jau šnekamoji anglų kalba.

Statybos sektoriuje galite rasti išties gerai apmokamų darbų, nereikalaujančių jokių papildomų žinių ar net kalbos. Nors čia išties gali tekti sunkiai paplušėti, atlyginimu tikrai džiaugsitės.

Auklių ir slaugių paklausa Anglijoje išties didelė, tad tokiems darbams priimti gali nereikalaujant kvalifikacijos. Žinoma, jei reikės, būsite apmokyti. Vienintelis ir, ko gero, svarbiausias reikalavimas – gebėti susikalbėti aktualiomis temomis ir gebėti dirbti su žmonėmis.

Kvalifikacijos reikalaujantis darbas Anglijoje

Kvalifikacijos reikalaujantis darbas taip pat gali būti tiek trumpalaikis, tiek ilgalaikis, priklausomai nuo to, kokį darbą rinksitės ir kaip susitarsite su savo darbdaviu. Tarp kvalifikacijos reikalaujančių darbų galite rasti tiek elektrikų, suvirintojų, mechanikų, siuvėjų-sukirpėjų, stogdengių, kirpėjų ar virėjų, tiek odontologų, inžinierių, logistikos ar IT specialistų. Gera žinia ta, kad ES piliečiams, kaip ir patiems anglams, galioja visiškai tokie pat reikalavimai darbinantis ir prašant užmokesčio. Kvalifikuoti darbai paprasčiausiai yra pelningesni, gali reikalauti mažiau fizinės, bet daugiau protinės veiklos. Didžiojoje Britanijoje galite lengvai kilti karjeros laiptais, o tai, kad esate kitatautis visiškai nenulems jūsų, kaip specialisto, vertės. Žinoma, tokiems darbams beveik visada būtina nebloga anglų kalba, gebėjimas komunikuoti ir susišnekėti bent pagrindiniais gyvenimiškais aspektais. Norint įsidarbinti pagal savo specialybę jums prireiks gero ir patrauklaus gyvenimo aprašymo – CV, kuriame turite nurodyti savo asmeninius duomenis (adresą, kontaktinius duomenis ir kt.), išsilavinimą, bendrus specifinius sugebėjimus, darbo patirtį, pomėgius ir interesus, rekomendacijas. Taip pat darbinantis turėsite pateikti savo identifikaciją nurodantį dokumentą ir Nacionalinio draudimo numerį (NIN) (be to, pastarojo galite kreiptis tik ką įsidarbinę). Taip pat būtų naudinga pateikti mokslo ar kursų baigimo pažymėjimus, įrodančius jūsų išsilavinimą.  

Kur ieškoti darbo?

Darbo skelbimai internete. Ko gero, vienas iš patogiausių ir paprasčiausių būdų ieškoti darbo net ir užsienyje – įvairūs interneto portalai. Tiek lietuviškuose, tiek angliškuose puslapiuose galima rasti tikrai nemažai įvairaus tiek kvalifikacijos nereikalaujančio, tiek kvalifikuoto darbo. Tik bėda, kad yra šiokia tokia rizika pataikyti ant „netikro“ darbo skelbimo ar nelegalaus darbo.

Įdarbinimo agentūros. Dar vienas būdas, ko gero, vienas iš populiariausių – darbo paieškos kreipiantis į įdarbinimo agentūras. Patikimos agentūros gali padėti ne tik susirasti jūsų trokštamą darbą, bet ir susirasti laikiną ar pastovų būstą, padėti susitvarkyti reikiamus dokumentus, patarti kaip derėtų sudaryti darbo sutartį. Jei agentūra patikima – net ir sumokėjus jiems už pagalbą gausite daug daugiau pliusų. Visgi, pasitaiko tokių atvejų, kai fiktyvios agentūros ieško norinčiųjų dirbti, tačiau sumokėjus jiems prašomus pinigus už paslaugą – dingsta. Tad norėdami darbintis per agentūras, visuomet įvertinkite jos patikimumą, paieškokite būtent per tą įmonę įsidarbinusių asmenų ir pasiteiraukite, ar jie rekomenduotų būtent šią agentūrą.

Draugų / pažįstamų rekomendacijos. Ko gero, pats patikimiausias būdas ieškoti darbo – pasidomėti draugų, ypač jei jie ar jų draugai yra keliavę uždarbiauti į būtent tą užsienio valstybę, į kurią ketinate vykti jūs. Galbūt kaip tik dabar jūsų pažįstamą samdęs darbdavys ieško naujo pagalbininko.

Darbo skelbimai spaudoje. Gal šiek tiek senstelėjęs, tačiau vis dar efektyvus būdas ieškoti darbo užsienyje – spauda. Lietuvoje leidžiama nemažai leidinių, kuruose talpinami įvairūs, tame tarpe ir darbo, skelbimai. Jei jūsų neriboja kalbos barjeras, galbūt vertėtų pasižvalgyti ir Didžiosios Britanijos spaudoje? Juolab, kad dauguma leidinių dabar prieinami ir internete…

Kokių dokumentų gali prireikti?

Didžiajai Britanijai pasitraukus iš Europos Sąjungos gretų nustojo galioti laisvo asmenų judėjimo tarp ES ir JK nuostabos. Visgi, nepaisant to, Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos šalių piliečiai trumpalaikėms kelionėms ir toliau gali vykti be jokių vizų. Be vizos ES piliečiai Jungtinėje Karalystėje gali praleisti iki 6 mėn. Norintiems šalyje praleisti daugiau laiko, nei pusę metų studijų, darbo, kelionių ar kitu motyvuotu tikslu, prireiks vizos. Vizą galite gauti apsilankę elektroniniame Migracijos departamento puslapyje ar bet kuriame fiziniame jų padalinyje.

Kokius mokesčius turėsiu mokėti?

Mokesčių sistema Anglijoje išties gan paini. Visi Anglijoje gyvenantys ir dirbantys žmonės turi turėti Nacionalinio draudimo numerį (NIN, National Insurance Number). Šį numerį išduoda darbo birža (Job Center). Tai vienam asmeniui visam gyvenimui suteikiamas numeris, kuris neretai lyginamas su asmens kodu. Pagal šį numerį galima matyti kiek ir ar išvis žmogus yra sumokėjęs Nacionalinio draudimo įmokas (NIC, National Insurance Contributions). NIC dydis priklauso nuo to, ar dirbate samdomu darbuotoju, ar savarankiškai. Be to, NIC gali būti mokamas ir net jei nedirbate ar esate išvykęs, tačiau norite išsaugoti savo teises į valstybinę pensiją ar pašalpas. Nacionalinio draudimo įmokos skirstomos į 4 klases. I klasės NIC, jei žmogus yra samdomas darbuotojas, už jį moka darbdavys, o pats įmokos dydis priklauso nuo darbo užmokesčio dydžio. II klasės NIC moka savarankiškai dirbantys asmenys, o įmokos suma yra fiksuota – 2,65 svaro per savaitę. III klasės NIC mokamas tada, kai darbuotojas kurį laiką turi nedarbingumą, tačiau vis tiek nori, kad tas laikotarpis skaičiuotųsi kaip darbo stažas. Įmokos suma – 13,25 svarų per savaitę. IV klasės NIC moka savarankiškai dirbantys asmenys, jei jų atlyginimas per merus viršija 7604 svarų, t. y. kiek daugiau, nei 8 600 eur.

Be įmokos už Nacionalinį draudimą visi dirbantieji moka pajamų mokesčius. Tiek samdomi darbuotojai, tiek dirbantys savarankiškai, jei jų pajamos neviršija neapmokestinamos minimalios sumos (kasmet ji keičiasi), pajamų mokesčio mokėti neprivalo. Jei jūsų pajamos viršija nustatytą sumą, jos bus apmokestinamos proporcingai jūsų gaunamoms pajamoms.

Kiti panašūs straipsniai: Darbas Vokietijoje, Darbas Danijoje, Darbas Islandijoje, Darbas Olandijoje, Darbas Norvegijoje, Darbas Švedijoje

darbo pasiulymai anglija darbo pasiulymai anglija
arbas uzsienyje su anglu kalba anglija arbas uzsienyje su anglu kalba anglija
darbai anglija be patirties siulau ieskau darbai anglija be patirties siulau ieskau
atsiliepimai kalba darbas lietuviams anglijoje atsiliepimai kalba darbas lietuviams anglijoje
darbas anglijoje darba siulo darbas anglijoje darba siulo
darbai idarbinimas uzsienyje anglija darbai idarbinimas uzsienyje anglija
darbas anglijoje uzsienyje darbas anglijoje uzsienyje
darbas uzsienyje anglijoje su apmokama kelione darbas uzsienyje anglijoje su apmokama kelione
darbo paieska su apgyvendinimu anglijoje darbo paieska su apgyvendinimu anglijoje
darbo pasiulymai anglijoje darbo pasiulymai anglijoje
darbo pasiulymai be patirties anglijoje darbo pasiulymai be patirties anglijoje
darbu pasiulymai anglija darbu pasiulymai anglija
darbu skelbimai anglijoje darbu skelbimai anglijoje
iesko darbo moterims ir vyrams anglija iesko darbo moterims ir vyrams anglija
info idarbinimas anglijoje info idarbinimas anglijoje
naujausi darbo skelbimai anglijoje naujausi darbo skelbimai anglijoje
naujausi darbo pasiūlymai anglijoje naujausi darbo pasiūlymai anglijoje
siulau darba anglija siulau darba anglija
reikalingi darbuotojai anglijoje reikalingi darbuotojai anglijoje
nekvalifikuotas darbas be kalbos anglijoje nekvalifikuotas darbas be kalbos anglijoje
siulo darba anglijoje siulo darba anglijoje
siulo darba anglijoje be tarpininku siulo darba anglijoje be tarpininku
siūlo darbą anglijoje siūlo darbą anglijoje
siūlome darbą anglija siūlome darbą anglija
trumpalaikiai darbo pasiulymai anglijoje trumpalaikiai darbo pasiulymai anglijoje
darbas anglijoje poroms vasara darbas anglijoje poroms vasara
SIULAUDARBA.LT_LOGO_.png

SIULAUDARBA.LT

Susisiekite

Skip to content